Літній оздоровчий період

Найкращий час для оздоровлення дітей – це літо. Літній період – найблагодатніший для фізичного розвитку дітей. Саме влітку такі природні фактори, як сонце, повітря та вода найефективніше впливають на організм дітей та зміцнюють їхнє здоров’я. Вихователі використовують усі можливості природного середовища. Заняття влаштовують у куточках відпочинку, на повітрі. Діти полюбляють казкотерапію, пальчикову гімнастику на свіжому повітрі. Тому діяльність закладу дошкільної освіти у літній період спрямовується на організацію змістовного різноманітного буття з метою оздоровлення дітей, забезпечення їх відпочинку, закріплення та розширення запасу набутих упродовж навчального року знань через види дитячої діяльності: рухової, ігрової, пізнавальної, художньої тощо.

Літнє оздоровлення передбачає внесення змін у режим дня дітей

Основним пунктом в режимі дня є виконання комплексу фізкультурно-оздоровчих заходів: щоденна ранкова гімнастика та гімнастка після сну, фізкультурні заняття, фізкомплекси на прогулянці, прогулянки, розваги, спортивні свята. Цим визначається її основна мета і завдання. Влітку проводяться повітряні ванни, сонячні ванни і загартування водою. Щоб діти не втомилися вправи великої рухливості чергуються із спокійними. Але слід не забувати, що влітку збільшується ризик: перегрівання, сонячних опіків, зниження апетиту в спекотні дні - ми намагаємося уберегти малят від цього.

Дотримання безпеки на прогулянці

У літку, в спекотні дні, краще організовувати ігри в затіненій зоні, де сонячні промені розсіяні. Діти обов'язково мають бути в головних уборах. Сонячні ванни проводять суворо дозовано під наглядом медичних працівників з урахуванням індивідуальної чутливості дітей до сонця, особливостей стану їхнього здоров'я.

Форми організації роботи з фізичного виховання влітку:

- ранкова гімнастика;

- фізкультурне заняття;

- рухливі, спортивні ігри та вправи;

- фізкультурні свята та розваги;

- самостійна рухова діяльність дітей.

З боку адміністрації та педагогів закладу забезпечено належний контроль за організацією оздоровчої та освітньої роботи з дітьми, за дотриманням правил охорони життя та здоров’я дітей.

У літній оздоровчий період була проведена така робота :

Туристично-краєзнавча робота дітей в літній період:

«Формування основ безпеки життєдіяльності дітей влітку»

Гра – естафета «Допоможи друзям» (азбука автомобільних доріг)

Музична розвага «Живемо в безпеці»

Пішохідні переходи «Казка вчить як на світі жити»

Цікаві розваги літньої тематики:

Музична розвага «Світ Дитинства»

Свято кольорової крейди «Веселкові барви літа»

Спортивна розвага «Пригоди лісовика-мандрівника»

Театралізоване свято «Сторінками улюблених казок»

Екологічний турнір «Подорожуємо сторінками Червоної книги»