Організація харчування дітей

Шановні батьки!

У зв’язку з рішенням Харківської міської ради від 11.12.2019 № 941  «Про організацію харчування учнів та вихованців закладів освіти м. Харкова у 2020 році» затверджено з 01.01.2020 року грошові норми харчування учнів та вихованців закладів дошкільної освіти.

Таким чином для вихованців віком від 1 до 3 років – 25,00 грн. (із розрахунку: 10,00 грн. - бюджетні кошти та 15,00 грн. - батьківська плата)

для вихованців віком від 3 до 6(7) років – 30,00 грн. (із розрахунку: 12,00 грн. - бюджетні кошти та 18,00 грн. - батьківська плата)

Список

документів,  необхідних  для надання пільг на харчування дітей пільгового контингенту

Малозабезпечені сім’ї

1. Довідка про склад сім’ї із  житлово-експлуатаційної дільниці.

2.Свідоцтво про народження дитини (завірена ксерокопія).

3.Заява на ім’я завідувача закладом  (датована не пізніше дня початку харчування).

4. Довідка про призначення допомоги малозабезпеченій сім’ї, видана органом праці та соціального захисту населення.

Діти під опікою

1. Рішення виконкому про опіку над  дитиною. (завірена копія).

2. Свідоцтво про народження дитини (завірена ксерокопія).

3. Рішення суду про позбавлення батьківських прав (завірена ксерокопія).

4. Заява на ім’я завідувача закладом  (датована не пізніше дня початку харчування).

Діти – сироти

1. Копії  свідоцтв про смерть 2-х батьків, або копія рішення про опіку.

2. Свідоцтво про народження дитини (завірена ксерокопія).

3. Заява на ім’я завідувача закладом  (датована не пізніше дня початку харчування).

Діти – інваліди

1.  Посвідчення дитини-інваліда (завірена ксерокопія)

2.  Свідоцтво про народження дитини ( завірена ксерокопія)

3.  Заява на ім’я завідувача закладом  (датована не пізніше дня початку харчування).

Багатодітні  сім’ї  (троє та більше дітей)  пільга 50% від сплати

1. Свідоцтво про народження всіх дітей ( завірена ксерокопія).

2. Посвідчення  багатодітної сім’ї.

Діти, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків (військовослужбовці, працівники органів внутрішніх справ, журналісти, шахтарі):

1. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини;

2. Посвідчення, що підтверджує статус дитини.

Діти, батьки яких є або були учасниками АТО\ООС
на сході України:

1. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини;

2. Довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції та\або посвідчення учасника бойових дій (одного з батьків).

Діти, які постраждали внаслідок воєнних дій
та збройних конфліктів:

1. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини;

2. Ксерокопія рішення виконавчого комітету про надання дитині статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Раціональне харчування - це харчування здорових дітей, що повністю відповідають віковим фізіологічним потребам організму в основних речовинах і енергії. Залежно від віку діти повинні щодня одержувати певну кількість енергії, живильних, мінеральних речовин і вітамінів.

Білки - є життєво - необхідними речовинами й мають особливе значення в харчуванні дітей. Насамперед це основний пластичний матеріал, що йде на побудову кліток , тканин, органів. Необхідні вони також для утворення ферментів, гармонів, гемоглобіну крові вони формують з"єднання , які забезпечують імунітет. Білки беруть участь у пороцесах засвоєння жирів, вуглеводів, мінеральних речовин вітамінів. Особливо велика їхня роль у засвоїнні організмом вітаміну С.

Жири - є джерелом енергії , вони необхідні для побудови клітинних оболонок, беруть участь в обміні речовин, відіграють роль запасного живильного матеріалу забезпечують засвоєння багатьох вітамінів.

Вуглеводи - головне джерело енергії, разом з білками й жирами беруть участь в обміні речовин. Більша частина харчового раціону дитини складається з вуглеводів.

Основними принципами організації харчування в дошкільному закладі є: енергетична цінність раціонів відповідає енерговитратам дітей, збалансованість та максимальна різноманітність раціону, технологічна та кулінарна обробка продуктів і страв, що забезпечує їх смакові якості та зберігає вихідну харчову цінність, забезпечення санітарно-гігієнічних норм (дотримання всіх санітарних вимог до стану харчоблоку, продуктів харчування, їх транспортування, зберігання, приготування та роздачі страв).