День ескімо

24 січ. 2023
Тема дня

Саме у цей день у 1922 році власник магазина солодощів у місті Онава (штат Айова, США) Християн Нельсон отримав патент на ескімо. Ескімо (“пиріжок ескімоса”) — це вершкове морозиво на паличці, покрите шоколадною глазур’ю. І, звісно ж, ескімо — не просто морозиво, а й символ безтурботних літніх днів, смак дитинства...Проведіть з дітьми цікавий день “зі смаком дитинства”: поговоріть про солодощі, їхній смак, особливий запах, “плюси” та “мінуси”, проведіть віртуальну екскурсію на кондитерську фабрику, дізнайтеся, з чого і як виготовляють солодощі, придумайте “солодкі казки”, послухайте “солодку музику”.Робота з дітьми впродовж дняБесіда “З чого роблять морозиво?”.Гра‑експеримент “Як морозиво зберегти?”: вихователь дає дітям лід, а вони придумують, випробовують і порівнюють різні способи якомога довшого його збереження.Вправа‑асоціація “Морозиво яке?”, “Морозиво на що схоже”.Усміхнене дослідження “Яким буває морозиво?”: запропонуйте дітям класифікувати морозиво, визначити основні властивості кожного виду морозива.Дидактична гра “Добре — погано”: діти визначають ситуації, коли морозиво може зашкодити.Гра‑експеримент “Навіщо морозиву паличка”: діти виконують дослід і з’ясовують, навіщо морозиву паличка.Віртуальна екскурсія “Як народжується морозиво”.Дослід “Чи всі речовини однаково замерзають?”