Цікаво!

31 січ. 2024
Чому розповіді про магію та монстрів можуть бути корисними для дітей? консультація від психолога

Чому розповіді про магію та монстрів можуть бути корисними для дітей?
-Під час потрясінь у реальному світі фантастичні казки можуть стати корисною мандрівкою в дивовижне життя. Але чи можуть ці історії також надати дітям справжні, корисні механізми подолання?
-Створення монстрів – чудовий спосіб поговорити з дітьми про творчий процес. Це також вправа для вирішення проблем, яка допомагає впоратися зі страхами реального світу: якщо ви можете уявити, як зробити монстра, ви також можете зрозуміти, як з ним впоратися.
-Читання про монстрів і вигадування монстрів можуть допомогти дітям розвинути навички вирішення реальних проблем, щоб подолати ці страхи. Так само може і магія дуже подібним чином, навчаючи про складні системи та як ними користуватися, допомогти дитині через перенесення впоратися з власними проблемами в реальному житті.
І ось важлива частина: магія та монстри також ніколи не є сутттю оповідань. Часто не магія зрештою перемагає, а особисті якості, а монстри рідко стають кінцем світу.
Натомість перемагають і рятують ситуацію персонажі, які вирішують проблеми, використовуючи реальні життєві навички. Магія є другорядною, наприклад, у кінці «Гаррі Поттера і філософського каменя». Насправді саме атлетизм допомагає Гаррі зловити ключ, стратегічне мислення веде Рона до перемоги в чарівних шахах, а логіка допомагає Герміоні визначити, які зілля підштовхнуть Гаррі вперед до розборок, а її назад у безпечне місце. Атлетизм, стратегія, логіка: речі, які в тій чи іншій формі доступні багатьом дітям і які можна застосувати в реальному житті.
Магія зачаровує читачів, підкреслюючи той факт, що герої можуть перемагати, використовуючи інструменти, якими ми також володіємо. Монстри вчать подібних речей.
Читаючи про магією та монстрів, молоді читачі вивчають деякі дійсно важливі речі: як вистояти й вирішувати проблеми, навіть коли світ здається незнайомим, страшним чи дивним.