Цікаво!

25 січ. 2024
Консультація "Як подолати страх темряви та сну"

Як подолати страх темряви та сну
-Коли діти бояться темряви, займіться з ними чимось веселим, коли світло вимкнено, це допоможе їм зрозуміти, що темрява не така вже й страшна. Ви можете читати книжки перед сном лише з ліхтариком або розповідати їм історії про своє дитинство в темряві, перш ніж вони заснуть. Ви також можете подивитися на зірки та місяць перед сном і допомогти їм знайти сузір’я. Мета — продемонструвати, що темрява — це не погано. Дайте своїй дитині певний контроль
-Запитати дітей, що може допомогти їм відчути себе сміливими, а потім бути готовим погодитися з пропозиціями, якщо вони в розумних межах. Це дає дітям відчуття контролю над своїм страхом. Це також допомагає їм навчитися вирішувати проблеми. Незалежно від того, кажуть вони, що сон із м’якою твариною допомагає їм почуватися краще, чи пропонують надіти піжаму супергероя, дайте їм трохи контролю, і ви можете виявити, що вони почуватимуться краще.
-Використовуйте нічник. Іноді наявність трохи додаткового світла в спальні може зменшити страхи дитини. Але робіть це обережно. Світло може перешкоджати ритмам дітей і не давати їм спати довше. Тому, якщо ви вибрали нічник, переконайтеся, що він тьмяний і не світить дитині в обличчя.
-Контролюйте використання медіа вашою дитиною перед сном та протягом дня. Подбайте, аби за 1-2 години до сну, дитина перемотала користуватися телефоном чи планшетом. Також стежте за контентом, який вона дивиться, уникайте страшного чи занадто емоційно збуджуючого контенту.