Психологічна служба закладу

Гребініченко Віталіна

Петрівна

Освіта: ХНПУ ім. Г.С.Сковороди , психолог

Стаж роботи: у закладі дошкільної освіти працюю з вересня 2010року.

Кредо:      «Виховування  дитини це по-перше виховування серця»

В.Сухомлинський

Графік прийому батьків:

пн. 15:30 - 17:00

пт. 15:30 - 17:00

Вітаю Вас, шановні батьки вихованців та гості сторінки!

Зараз пропоную  Вам познайомитися з роботою психологічної служби закладу.

Протягом року робота практичного психолога складаеться з різних напрямів, такіх як робота з дітьми, вихователями, батьками. виступи на батьківських зборах, надання індивідуальних консультацій батькам та вихователям, проведення діагностування пізновальної, емоційної сфери дітей, виявлення та робота з дітьми девіантної поведінки, проведення розвивальних занять з дітьми садового віку.

А зараз я розповім Вам більш детально о ціх напрямах роботи.

Взаємодія з  батьками виконується завдяки індивідуальним консультаціям (обговорення будь-яких проблем, які хвилюють близьких малюка) за запитом батьків, виступами на батьківських зборах, анкетуваннях.

Взаємодія з вихователями виконується через проведення індивідуальних, групових консультацій, проведення семінарів-практикумів, анкетувань, спостереження за взаємодіею з дітьми.

Взаємодія з дітьми включає в собі такі фактори:

• Діагностика. Протягом усього навчального року психолог проводить так звану психолого-педагогічну діагностику. Вона включає в себе контроль над засвоєнням знань, умінь і навичок дітьми різних вікових груп відповідно з програмою, за якою працює дитячий садок.
  • Розвиваючі заняття. На ціх заняттях діти вчатьсяспілкуватися, разом грати, вирішувати конфлікти, уникати сварок.

Тепер хотілося б сказати про найбільш поширенi міфи про психологів. Більшість батьків резонно вважають, що слово «психолог» утворюється від слова «псих». З чого далі роблять абсолютно невірний висновок про те, що коли з їхньою дитиною в садку працює психолог, то син або дочка психічно не нормальні. Психолог у садку працює з нормальними дітьми і їх індивідуальними особливостями, а не відхиленнями.
        Інша, не менш поширена і теж помилкова думка: психолог, психоневролог, невропатолог, дефектолог і нейропсихолог - це все одне і те ж. Тобто лікарі, які працюють з відхиленнями у психіці, з її дефектами. На підставі цієї точки зору батьки вимагають від психолога в дитячому садку неможливого.  Практичний психолог у дитячому закладі - не лікар. Він може тільки припустити діагноз і направити до відповідного спеціаліста. Поставити діагноз і, тим більше, працювати з ним він не може і не має права. Таким чином, у дитячому садку психолог присутнiй, в першу чергу, для того, щоб усіма сторонами дотримувалися інтересiв дитини. Його праця, як правило, не є очевидною для батьків, але малюкові він, повірте, необхідний.