Майбутнім першокласникам

Перелік необхідних документів згідно порядку:

• - заява про зарахування одного з батьків дитини, поданої особисто (з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника, до якої додаються:
  • - копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа);
  • - оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України від 16 серпня 2010 року № 682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 року за № 794/18089;
  •      У разі наявності та за бажанням одного з батьків дитини до заяви про зарахування може додаватися оригінал або копія висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації.
  •      У разі наявності та за бажанням одного з батьків при поданні заяви про зарахування може бути пред'явлено документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування закладу освіти, реквізити якого зазначаються в заяві про зарахування.

З повагою адміністрація закладу!

Пам’ятка для батьків майбутніх першокласників

Буває так, що батьки приділяють багато уваги підготовці дитини до школи, опануванню навичок читання та писання для того, щоб уникнути в майбутньому серйозних проблем та труднощів в навчанні.

Це дійсно важливо, але набагато важливіше зрозуміти наскільки дитина психологічно готова для навчання в школі.

Пропонуємо відповісти на 20 питань, щоб зрозуміти, чи є ймовірність того, що вашій дитині буде складніше адаптуватися до школи.

Ваша дитина:

1. Хоче до школи. Може пояснити оточуючим для чого йому потрібна школа.

2. Вміє грати в настільні ігри, дотримуватися правил гри.

3. Вміє знайомитися з новим оточенням, заводити друзів, домовлятися про гру.

4. Під час ігри з дорослими та однолітками здатний дочекатися своєї черги, а також прийняти свій програш.

5. Вміє деякий час перебувати наодинці з самим собою, не привертаючи до себе уваги дорослих. Може сам придумувати для себе тихі заняття в ситуаціях, коли необхідно почекати, поки дорослий звільниться.

6. Знає та дотримується правил поведінки в громадських місцях, наприклад, здатний припинити галасливу гру за проханням дорослого.

7. Вміє підтримати бесіду з дорослим, здатний відповісти на питання про себе та про свою родину.

8. Здатний працювати на групових заняттях: чути наставника, виконувати завдання, не конфліктувати з іншими людьми. Відвідує групові заняття без присутності батьків.

9. Вміє працювати повністю самостійно. Здатний деякий час (10-15 хвилин) концентруватися на виконанні завдання, навіть якщо воно не викликає інтересу, та не залишати виконання завдання на півдорозі.

10. Пишається своїми вміннями. Готовий докладати зусиль для того, щоб засвоїти нові навички.

11. Налаштований на співробітництво з дорослими. З задоволенням та відповідальністю виконує прохання та дрібні доручення дорослих – батьків або наставників.

12. Спокійно сприймає критику з боку дорослих.

13. Здатний дотримуватися домовленості з дорослими, «тримати своє слово».

14. Звертається до дорослих на «Ви».

15. Вміє виконувати різноманітні домашні справи: готувати прості страви, розкладати речі по місцях, здійснювати невеличкі покупки під наглядом дорослого.

16. Критичний до себе, здатний адекватно оцінити результати свої роботи, побачити свої промахи і помилки, виправити їх.

17. Має власні інтереси та захоплення.

18. Орієнтується в днях тижня та у своєму розкладі. Знає свої основні заняття, по яких днях їх відвідує, імена педагогів.

19. Здатний самостійно скласти рюкзак на заняття або тренування.

20. Знає, де лежать його речі вдома. Може самостійно знайти будь-яку річ, самостійно одягається «від і до».

Добрий результат – це відповіді «так» та «скоріше так, аніж ні» хоча б на 10 питань.

Використано матеріал статей нейропсихолога Анни Висоцької.